Спортните новини: Днес (0) | Вчера (27)
Хегемонът Марица с наказателна акция срещу ЦСКА
Автор: Стойчо Генов 20:29 / 17.02.2021Коментари (0)1457
©
Марица (Пловдив) вече е с шест победи от шест изиграни мача от началото на сезона в Национална волейболна лига Демакс. В отложен мач от четвъртия кръг, изигран днес в зала "Сила", шампионките разгромиха гостуващия ЦСКА (София) с 3:0 (25:15, 25:15, 25:11) след едва 59 минути игра, само ден след като разгромиха с чист резултат още един столичен тим – Славия (София).

За разлика от вчерашния мач, в днешния като титулярен диагонал за Марица игра 15-годишната Ива Дудова, която изобщо не бе в групата за срещата с Белите. Пълното надмощие на домакините в първия гейм доведе до категоричното 25:15, оформено с успешна атака на Александра Миланова за победната точка.

Известна интрига имаше през първата половина на втората част, когато гостенките успяха да изравнят при 11:11, но след това момичетата на Лазар Лазаров отново поеха контрол върху резултата, а Дудова атакува успешно за още едно 25:15.

Пълната доминация в третия гейм донесе и най-убедителния краен резултат – 25:11, като отново Миланова заби за последната точка.

Най-резултатни за Марица бяха Джесика Агилера и Силвана Чаушева с по осем точки, а Ива Дудова се отличи с цели пет аса. Топреализатор на мача стана Александра Костадинова с 10 точки за ЦСКА.

Пловдивчанки са на четвърто място във временното класиране с пълен актив от 18 точки и 18:1 гейма. Пред тях в класирането са Казанлък Волей (Казанлък) със седем победи от 10 мача, Берое (Стара Загора) с шест победи от девет мача и ЦСКА с шест победи от десет мача.

В следващия си мач Жълто-сините отново срещат Червените, но този път в софийската зала Васил Симов на 20 февруари (събота) от 16:00 б.в.