Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Историческо постижение за волейболния хегемон в България
Автор: Стойчо Генов 08:58 / 21.01.2021Коментари (0)2324
©
Хегемонът в женския волейбол у нас - Марица (Пловдив), победи като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:1 (25:8, 25:10, 21:25, 25:18) гейма в среща от 6-ия кръг в Национална волейболна лига. Двубоят се проведе в зала "Багира" и приключи за 93 минути.

Срещата беше историческа за маричанки, които записаха поредна победа №100 в НВЛ. Серията на шампионките стартира на 14 ноември 2015 година.

В групата за двубоя беше Силвана Чаушева, която се завърна официално в клуба. Силвана не взе участие в мача.

Марица беше водена от помощник-треньора Благовест Тодоров, тъй като старши-треньорът Лазар Лазаров имаше здравословни проблеми. Поради същата причина двубоят пропусна и капитанката Петя Баракова.

Първият гейм стартира ударно за пловдивчанки, които поведоха с 10:3, а до края на гейма Марица даде само пет точки на своя опонент – 25:8 след сервис в аут на състезателка на Казанлък.

Втората част стартира също с голяма разлика за шампионките, които поведоха с 13:5 и затвориха гейма след успешна атака на Александра Миланова за 25:10.

В третата част домакините поведоха за първи път в двубоя. Розите стартираха с 3:0 и запазиха преднината си до 13:10, преди Марица да успее да изравни – 13:13. Казанлък направи преднина от две точки разлика. Домакините стигнаха и до 23:19. След ас на Елина Стойчева Казанлък успя да спечели гейма с 25:21. Това беше първият изгубен гейм за маричанки тази година в първенството.

В четвъртия гейм Марица нямаше проблеми, тимът поведе със 7:4, стигна се до 15:11, а мачът завърши след грешка в нападение на Казанлък Волей – 25:18 и стотна поредна победа в НВЛ за шампионките.

С успеха Марица събра 9 точки след три победи от три мача и се изкачи до третото място. Казанлък Волей остава лидер с 14 точки, но с цели три мача повече от маричанки.

В неделя Марица приема Берое в среща от първенството. Мачът е, от 18:00 б.в. в зала Сила.