Спортните новини: Днес (1) | Вчера (26)
България завърши с пълен актив евроквалификацията в Израел
Автор: Стойчо Генов 21:49 / 17.01.2021Коментари (0)2449
© CEV
Националният отбор на България по волейбол завърши европейската квалификация в Израел с чиста победа с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) над домакините. За играчите на Силвано Пранди, които още след успеха над Австрия снощи си гарантираха класиране за шампионата на Стария континент, двубоят бе протоколен.

Нашите спечелиха и четирите си мача и убедително се класираха за турнира в Чехия, Полша, Финландия и Естония в края на лятото.

Дори промените в състава на селекционера ни Силвано Пранди не дадоха шанс на Израел. Българите започнаха в състав: Владимир Станков, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков, либеро Петър Каракашев (Стефан Чавдаров, Александър Николов).

Тимът ни стартира със самочувствие, показа добра игра на всички елементи. Първоначалното равенство бе изместено от превъзходството на българите, които поведоха с 18:13. Лекотата в действията на нашите се запази и взехме безпрепятствено първия гейм. Във втория Пранди първоначално остави същия състав на игрището.

Волейболистите ни запазиха концентрация, съхраниха ритъма си и отново имаха водеща роля. Още от началото те взеха аванс и не дадоха шанс нещо да се промени. До края на гейма Пранди пусна централния блокировач Стефан Чавдаров, който направи добро включване, а нашите поведоха с 2:0.

Лек спад се получи в трета част, когато се натрупаха няколко непредизвикани грешки и Израел поведе с 8:4. Домакините, показаха добри изяви и продължиха да водят до 10:6. Постепенно обаче националите ни отново се стабилизираха и изравниха при 14:14, а на игрището се появи и младокът Алекс Николов на мястото на Скримов.

След равенството 18:18 България взе преднина и поведе с 21:18. Разликата бе достатъчна и въпреки всички опити на домакините за стопяване на пасива "лъвовете“ затвориха гейма и мача с чиста победа.