Марица вкара 4 в Първомай и ще зимува в Топ 3
Автор: Стойчо Генов 09:41 / 29.11.2020Коментари (0)1932
© ФК Марица
Марица приключи успешно есенния дял на Трета лига – Югоизточна група. В мач от 17-ия кръг пловдивчани удариха Борислав с 4:2 като гости в двубой, който се игра на градския стадион в Първомай.

Марица уби интригата още до почивката, след като вкара 4 безответни гола.

В 12-ата минута Йордан Пейчинов намери с хубав пас Милен Танчев, който се пребори в наказателното поле и върна назад към Олджай Алиев. Той с добър удар откри резултата - 0:1.

От подобна позиция Христо Янчев удвои в 20-ата минута, завършвайки нова добра атака. В 24-та минута Олджай Алиев вкара много красив гол. Той получи с гръб към вратата, атрактивно се обърна и стреля и резултатът стана класически - 0:3.

В 39-ата минута Милен Танчев прехвърли вратаря на домакините с далечен удар за 0:4.

На полувремето, както и в началото на вторите 45 минути, в състава на Марица бяха извършени няколко смени и в игра се появиха по-млади състезатели.

В 65-ата минута отбраната на гостите остави сам Боримир Карамфилов от "Борислав“ в наказателното поле, той получи и отблизо намали на 1:4.

В 77-ата минута домакините стигнаха до втори гол след много добро засичане на центриране от корнер. Така несъсредоточените действия на маричани през втората част върнаха в мача състава на "Борислав“, който след гола владееше ситуацията на терена.

С актив от 33 точки Марица ще зимува на 3-то място в класирането. Пловдивският клуб е и с два мача по-малко, като и доста други тимове имат отложени мачове. Отложените срещи от есенния полусезон ще се играят догодина, вероятно преди старта на пролетния дял.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Величко Величков, Даниел Спасов (Иван Мицев), Милен Танчев (Теодор Фърков), Христо Янчев, Тодор Тимонов © (Мартин Анастасов), Олджай Алиев, Александър Праматаров (Петър Печенков), Димитър Юруков (Георги Георгиев); РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Георгиев, Денис Палков, Иван Мицев, Теодор Фърков, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

БОРИСЛАВ (Първомай): Янко Шинлаков, Михаил Митев, Никола Данчев, Васил Василев, Мартин Здравчев, Радослав Влашев ©, Георги Стайков, Шабан Османов, Ангел Здравчев, Мирослав Кайраков, Васил Колев. РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Илия Иванов, Димитър Димитров, Боримир Карамфилов, Иван Чалъков. Треньор: Пламен Стайков (смените в състава на домакините не са отразени)

Съдийски състав: ГС:Даниел Краевски - Пловдив, АС:Атанас Пилатов - Пловдив, АС:Лазар Лазаров - Пловдив, 4-ти съдия:Райко Чакъров - Пловдив, Делегат:Димитър Балтаджиев – Пловдив