Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
53 минути стигнаха на Марица за втора поредна победа в НВЛ
Автор: Стойчо Генов 13:15 / 15.11.2020Коментари (0)1811
©
Марица (Пловдив) спечели убедително и срещу новия варненски член на Национална волейболна лига Демакс. В първия си домакински мач за сезона, шампионките надиграха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:10, 25:11, 25:5) гейма след едва 53 минути игра пред празни трибуни в зала "Сила".

Пловдивчанки вече имат актив от две победи и 6:0 гейма на върха във временното класиране. ДКС са на предпоследното седмо място, все още без спечелен гейм в два изиграни мача.

С безмилостен ас още за първата точка в двубоя, Десислава Николова зададе тона на цялата предстояща среща. Резултатът в първия гейм можеше да бъде и далеч по-убедителен, ако варненки не се бяха поокопитили в самия му край. Все пак с двойна блокада на Александра Миланова и Джесика Агилера, Жълто-сините затвориха частта при 25:10.

Макар и да позагубиха малко от своята концентрация, маричанки продължиха да играят с настроение и да доминират тотално на игрището. С директна точка от сервис, капитанката Петя Баракова затвори втория гейм при 25:11. След 14:5 в третата част, момичетата на Лазар Лазаров постигнаха 11 поредни точки. Влязлата от ъгъла втора разпределителка Никол Миланова изпълни десет поредни сервиса, а друга млада резерва на Марица – четворката Златина Друмева, записа последната точка от блокада за 25:5.

За Най-полезен играч в срещата бе обявена разпределителката на Марица Петя Баракова. Топреализатор на мача стана центърът Дима Ушева със 17 точки. Александра Миланова добави 15 за победителките. Бившата волейболистка на пловдивския тим Бояна Андреева бе най-резултатна за ДКС Варна със седем точки.

В следващия си мач от НВЛ, Марица гостува на Локомотив (София) в едноименната зала на 21 ноември (събота) от 17:00 б.в.