Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Страхотен обрат! Академик навакса 16 точки за втора поредна победа в Балканската лига
Автор: Стойчо Генов 10:54 / 12.11.2020Коментари (1)1683
©
Академик Пловдив грабна втора победа във втория си мач в Балканската баскетболна лига. Пловдивчани сътвориха страхотен обрат и надвиха като гости черногорския Теодо с 86:80 /24:19, 13:28, 31:12, 18:21/.

Момчетата на старши треньора Йордан Янков губеха с 10 точки на почивката, но пречупиха съперника си с много силна трета четвърт, в която изковаха крайния успех. Макар и без трима основни състезатели - Адриян Секулов, Тони Гуджино и Робърт Георгиев, Академик Пловдив показа, че е по-добрият отбор и напълно заслужено спечели.

Пловдивчани започнаха по-добре и взеха аванс от 5 точки след първата четвърт. Последваха силни мнути за домакините, които не само че стопиха пасива, но и осъществиха пълен обрат до 47:37 на полувремето. До средата на третата четвърт Академик успя да изравни със силна игра в защита, две тройки на Николай Титков и точни изпълнения на наказателни удари на Мартин Сотиров и Николай Николов.

В един момент авансът на гостите дори набъбна на 16 точки. В заключителните секунди домакините слязоха под 10 точки пасив, но и в последната четвърт пловдивският тим напълно контролираше развоя на срещата.

Академик показа висок процента в далечната стрелба, реализирайки 12 от 26 опита от тройката. Осезаемо бе превъзходството и в борбите под коша, особено през втората част - 43:35 в полза на българския отбор.

Цели 6 състезатели на тима записаха двуцифрен актив. Мартин Сотиров бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Николай Титков добави 17, Васил Бачев - 13, Николай Николов и Обрад Томич - по 12, като последният добави и 10 борби за дабъл-дабъл. Томислав Минков реализира 10 точки.

За домакините се отличиха Вучкович с 25 точки и Кушовац с 22. В петък Академик гостува на друг черногороски тим - Ибар.