Марица не успя да прекърши съпротивата на слабака Несебър
Автор: Стойчо Генов 11:45 / 08.11.2020Коментари (0)2023
© ФК Марица
“Марица" не успя да победи “Несебър" при гостуването си край морето. Срещата от 14-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група завърши 0:0. Двубоят бе изцяло контролиран от пловдивчани, но те така и не стигнаха до гол. На два пъти и гредите помогнаха на домакините да устискат равенството.

През първата част Георги Георгиев нацели напречната греда, след като навлезе в наказателното поле и стреля с левия крак. Малко по-късно Тодор Тимонов също нямаше късмет. Той шутира от свободен удар, но топката срещна страничната греда.

Георги Георгиев имаше още един шанс пред себе си, но вратарят на домакините Марио Исаков успя да отрази. Милен Танчев също можеше да открие, но стреля в аут от около 15 метра фронтално. Домакините се отчетоха с една контра и добър удар с глава след центриране, но и в двата случая Илия Николов се намеси отлично.

През второто полувреме Несебър остана с 10 души на терена след втори жълт картон на свой футболист.

Така “Марица" има вече в актива си 24 точки и заема 4-то място в класирането. Толкова има и петият “Розова долина". Несебър е на предпоследното 17-о място с 9 точки.

НЕСЕБЪР: Марио Исаков, Стоян Вълчев, Димитър Попов ©, Станислав Жеков, Патрик Попов, Петър Зелямов, Христо Иванов, Мехмед Хамид, Пламен Киров, Живко Димов, Никола Гавов РЕЗЕРВИ: Красимир Бакалов, Али Алиев, Теодор Иванов, Стилиян Христов, Тодор Линов, Иван Христов. Треньор: Васил Банов

МАРИЦАИлия Николов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Александър Праматаров), Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Христо Янчев, Тодор Тимонов ©, Милен Танчев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Александър Праматаров, Денис Палков, Иван Мицев, Петър Печенков, Теодор Фърков, Георги Иванов. ТреньорНиколай Димитров

Съдийски състав: ГС: Стилиян Димитров - Хасково, АС: Ивелин Рашев и Ангел Шамбуров – Стара Загора; 4-ти съдия:Александър Аргиров - Бургас; Делегат:Георги Николов – Хасково.