Апостол Попов с ужасна контузия след брутално влизане, Марица громи 9 от "Розите" със 7:0
Автор: Стойчо Генов 11:58 / 01.11.2020Коментари (0)2535
© ФК Марица
Изключително тежка контузия получи един от най-опитните футболисти на Марица - Апостол Попов. Бранителят пострада след свирепо влизане на Атанас Апостолов от Розова долина още в 11-ата минута на мача между двата тима, завършил 7:0 за пловдивчани. Апата бе откаран в болница със съмнение за счупен крак.

"Когато някой не разбира, че футболът е спорт, а не война, последствията са това! Състоянието на Апостол Попов не е ясно към този момент. Той бе откаран в болница. Очаква се да му бъде направен резонанс. Дано все пак нещата се разминат по лекия сценарии. Желаем му скорошно възстановяване! Целият отбор го подкрепя", написаха от пресслужбата на Марица.

В самия мач гостите от Казанлък останаха с 9 футболисти още в 18-ата минута и логично загубиха с катастрофален резултат.

В 16-ата минута Димитър Юруков се измъкна сам срещу вратаря на гостите Александър Петрунов. Последният в отбраната на "Розите" Данаил Иванов спъна Юруков и получи директен червен картон. Тодор Тимонов бе безкомпромисен при изпълнението на отсъдената дузпа и откри резултата.

И преди и след дузпата гостите имаха претенции към съдията, а разправията продължи и след гола. Веднага след изпълнението на центъра, за реплики към съдията бе изгонен Руси Чернаков, който вече имаше един жълт картон.

След това попаденията за Марица вкараха Милен Танчев (25), Олджай Алиев (62, 75), Георги Георгиев (73, 90), Христо Янчев (79).

Така Марица се изкачи на 4-то място във временното класиране с актив от 23 точки, като възпитаниците на Николай Димитров са и с два мача по-малко. В следващия кръг пловдивчани гостуват на Несебър на 7 ноември от 14:30 часа.

МАРИЦАИлия Николов, Апостол Попов (Даниел Спасов), Величко Величков, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Димитър Юруков (Мартин Анастасов), Олджай Алиев, Милен Танчев, Христо Янчев, Тодор Тимонов – капитан (Александър Праматаров), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор Фърков, Иван Мицев, Денис Палков. Треньор: Николай Димитров

РОЗОВА ДОЛИНА: Александър Петрунов, Атанас Апостолов (Петър Маринов), Данаил Иванов, Денислав Вълчев (Росен Илиев), Диян Динев, Иво Иванов – капитан, Кольо Чахов, Руси Чернаков, Пламен Колев, Николай Стоичков, Ахмед Сюнетчиев. РЕЗЕРВИ: Георги Запрянов, Милен Христов. Треньор: Коста Костов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Апостол Попов (Марица), Атанас Апостолов, Руси Чернаков (Розова долина)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Данаил Иванов, Руси Чернаков (Розова долина)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Павел Драганов – Кърджали, АС: Недялко Драганов – Кърджали и Мехмед Мехмед – Хасково; 4-ти съдия: Теодора Стоева – Пловдив; Делегат: Владимир Годуманов - Кърджали