ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (10) | Вчера (14)
Шампионка от Australian Open участва на турнир в Пловдив
Автор: Стойчо Генов 16:27 / 20.10.2020Коментари (0)3047
©
Шампионката от тазгодишното Открито първенство на Австралия по тенис за девойки Виктория Хименес-Казинцева е звездата на започналия днес турнир от първа категория от веригата ITF за подрастващи под патронажа на Община Пловдив. Това съобщи на пресконференцията за състезанието супервайзорът на турнира Ивайло Цветков.

В брифинга участваха още заместник-кметът Георги Титюков, вицепрезидентът на БФТенис д-р Георги Крумов и президентът на ТК "Локомотив“ (Пловдив) Дора Рангелова.

"Община Пловдив ще продължи да помага за провеждането на този турнир, който е една възможност за подрастващите да натрупат опит, както и да спечелят точки за ранглистата. През годините турнирът започна от пета категория, а сега вече е първа и става все по-престижен за участие от страна на младите състезатели“, заяви Георги Титюков.

Състезателката от Андора Виктория Хименес-Казинцева е трета в световната ранглиста в своята възраст, като има общо седем титли от престижни турнири. Освен нея, при девойките има още 10 състезателки от Топ 100 в света, а при юношите са общо 13.

В надпреварата участват 115 млади тенисисти от 26 държави. В петък и събота са полуфиналите и финалът при девойките, а в събота и неделя – при юношите. Финалните мачове започват в 10 часа, съобщиха организаторите.
Още по темата: общо новини по темата: 889
13.01.2026
13.01.2026
10.01.2026
09.01.2026
08.01.2026
07.01.2026
предишна страница [ 1/149 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Актуални Четени Теми
Бивш футболист на Локо приключи в чужбина и се върна в Първа лига
Страхотна победа в Манчестър за 18-годишната пловдивчанка Елизара Янева
Йордан Иванов с първо изявление, след като бе назначен за треньор на Академик
Гигант (Съединение): Привлякохме един от най-големите таланти на Марица
Вратарят на Асеновец Станимир Иванов прекрати кариерата си
Класиране Резултати

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: