Двама от Марица с по 150 мача за клуба, жълто-сините врътнаха реми с Родопа
Автор: Стойчо Генов 12:26 / 04.10.2020Коментари (0)1864
© ФК Марица
Даниел Спасов и Георги Георгиев прехвърлиха границата от 150 мача за ФК Марица. Двамата са сред най-дългогодишните футболисти в представителния тим. Клубът почете постиженията им, като им връчи специални плакети преди началото на мача срещу Родопа (Смолян) от Трета лига - Югоизточна група, завършил впоследствие 1:1.

Георги Георгиев е юноша на Марица, започва да играе за мъжете на 16 години, през 2014-а. През сезон 2016/2017 е втори голмайстор на Марица с 10 попадения, През сезон 2019/2020 (прекратен през март) е голмайстор на отбора с 11 попадения във всички турнири.

Даниел Спасов дебютира за Марица на 18 години, също през 2014-а година. Десният защитник има 13 гола за жълто-сините.

Двубоят срещу Родопа бе от 9-ия кръг на шампионата и се игра на стадион “Марица".

В 49-ата минута Христо Янчев откри резултата в полза на домакините с не особено силен удар, който обаче заблуди вратаря Ангелов. Той не видя траекторията на топката от купа от играчи пред него и тя се озова във вратата му за 1:0.

В 56-ата минута Адриян Сюрджиев изравни. Голът бе подобен на този на Марица, но ударът на футболиста на гостите бе от воле и доста по-силен. Вратарят Илия Николов не успя да види посоката, в която лети топката и така равенството бе възстановено.

Пловдивчани остават пети в класирането със 17 точки, Родопа е на 15-о място с 8. В следващия кръг Марица гостува на Димитровград. Двубоят е на 10 октомври от 16 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов (Иван Мицев), Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Александър Праматаров), Христо Янчев, Тодор Тимонов, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Димитър Юруков).

РОДОПА: Стелиан Ангелов, Любослав Петров, Стефан Киков, Ромарио Димитров, Владимир Драмалиев, Георги Пелтеков (Чавдар Палагачев), Антон Белюков (Иван Караиванов), Елмир Мустански, Адриан Сюрджиев (Михаел Кисьов), Христо Ковачев, Даниел Кутев.