Община Пловдив започва процедура по отчуждаване на имотите пред кино "Космос" - павилионите и един имот, попадащ в площадното пространство. Това заяви кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Той обясни, че в момента тече конструктивно обследване за две колони. След него ще се издаде предписание.

"В рамките на месец април ще излезе това предписание с насоки какви действия са необходими в киното", допълни кметът.

Тези препоръки ще бъдат включени към готовия проект.