За неправилно поставена табела сигнализира пловдивчанин в социалните мрежи, а и отговорните в администрацията лица, разбра Plovdiv24.bg.

Указателният знак е поставен на кръстовището на бул. "Руски" и ул. "Гладстон", като информира гражданите за ремонт по бул. "Христо Ботев" в района на Централна ЖП гара, където в момента НКЖИ прави пробива.

"Табелата успешно ограничава видимостта на пешеходците, но не може да скрие напълно очакваното за жалост безобразие, случващо се последните дни...

Подаден е сигнал, за да бъде променена адекватно височината. Дано поне тази толкова елементарна глупост от немарливост бъде коригирана своевременно.", написа пловдивчанинът.

© Facebook

От снимките е видно, че табелата, която е поставена много ниско, буквално на нивото на очите и въобще не е по стандарите, ограничава не само пешеходците, но и водачите на автомобили да видят дали няма застанал човек, който да пресича на пешеходната пътека.

Съгласно Наредба 18 за сигнализация на пътищата с пътни знаци - В населени места и селищни образувания разстоянието от настилката на тротоара до най-ниско разположената точка на пътния знак или допълнителната табела, поставени отстрани на платното за движение, е не по-малко от 2,25 m и не повече от 3,30 m.