Правят многоетажен паркинг в една от най-невралгичните точки на Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Трансформацията ще претърпи сградата на ДКЦ VI (ул. "Любен Каравелов"). Новината съобщи кметът Иван Тотев днес. "В момента работим за пребазиране на социалните услуги на Диагностично-консултативния център. Когато освободим сградата, тя е подходяща за многоетажен паркинг. Община Пловдив болезнено се нуждае от многоетажни паркинги, желанието ни е през следващата година да имаме първия на мястото на сградата на бившия ТЕЛК, а вторият - на мястото на ДКЦ VI", коментира Тотев.
Самото ДКЦ пък ще се измести в сградата на МБАЛ "Свети Мина", тъй като болницата в момента върви към сливане с другата общинска болница - "Свети Пантелеймон". Що се отнася до проблемите с Първа градска болница, то Тотев коментира, че Общината е изпълнила своя ангажимент и вече е превела 2 000 000 лева на лечебното заведение. ДКЦ 6 се намира на ул. "Любен Каравелов" 5.
Правят многоетажен паркинг в една от най-невралгичните точки на Пловдив
© Google
Иван Тотев 





