Граждани се обърнаха към екипа на Plovdiv24.bg с молба за съдействие по актуална и чувствителна тема, свързана с пътната безопасност в област Пловдив.
Хората се вълнуват относно състоянието и бъдещето на ключовите пътни отсечки: път II-64 (Пловдив – Карлово в района на село Граф Игнатиево) и Източен околовръстен път II-56 (Скобелева майка).
"През 2022 г. Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) обяви поръчка, включваща обособена позиция № 4, за ремонти и рехабилитация на тези пътища. Към днешна дата обаче остават множество неясноти относно:
- Какво се случва със сключения договор по обособена позиция №4?
- Какви последващи действия са предприети от страна на АПИ?
- Има ли яснота относно конкретни срокове за реализация на ремонта?
- Защо, въпреки значимостта и риска, който тези пътни участъци представляват, проектите се забавят толкова дълго?
Въпросните пътища са не само изключително натоварени, но и с повишен риск за тежки пътни инциденти. За съжаление, все по-често ставаме свидетели на трагични случаи. Трябва ли да чакаме още случаи като този с младата Сияна, за да бъдат предприети своевременни и адекватни действия?", пишат те до нас.
Plovdiv24.bg отправи официално запитване към АПИ, очакваме отговорите на институцията.








Man_pld
на 24.04.2025 г.
Задали въпроси и...някой отговори ли? Нали го чухте онзи наглец шефа на прословутото АПИ,че заради едно починало дете,няма да подаде оставка! Хора без морал и съвест!
Garule
на 23.04.2025 г.
Отсечката Асеновградско - Скобелева майка за няколко години има няколко проекта и пак трябва да се прави нов ! Тези проекти са платени предоволно въпреки, че не стават за нищо ! 23 милона е цената на тези, 4,5 километра ... Човека взе парите и каза " ще видим "
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!