Голяма находка от монети разкриха днес археолозите на"Отец Паисий", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Колко точно са те, това все още не може да се каже, тъй като са слепени с буци пръст и керамика, всичко около 2 килограма, разказа за читателите ни наблюдаващият археолог Мая Мартинова. Предполага се, че са османски, тъй като бяха разкрити в яма с керамика от османския период. Припомняме, че вчера археолозите пък попаднаха на помещение от античния период.
Работата по ремонта на ул. "Отец Паисий" в участъка на находките ще може да продължи, когато пристигне протокол от комисия на министерството на културата, подписан от министъра. Комисията вече е минала днес, протоколът обаче - към 17 часа, пловдивските археолози още очакваха.






