Ръжда и локвички вода се появиха по и около фонтана на Деметра в Цар Симеоновата градина, видя репортер на Plovdiv24.bg.
"Нормално е да се появяват проблеми по едно работещо съоръжение", коментира кметът Иван Тотев.
"Валя дъжд, падна тежък сняг, нормално е да се появи ръжда. Ние всяка година имаме текуща поддръжка на градината. Ще го огледаме и ще го боядисаме", обеща той.
Припомняме, че реставрираната статуя бе монтирана през пролетта на миналата година, дни по-късно пуснаха и водата на фонтана.
Тогава кметът на Пловдив Иван Тотев коментира, че поне през следващите 100 години съоръжението няма да спре да работи.
Реставрацията излезе на Общината общо 145 хил. лева.
Иван Тотев 





