Както по-рано информирахме, днес се проведе един от най-масовите протести, организирани в Пловдив. Той беше породен от недоволството на хората от отнемането на една от малкото останали зелени площи в "Южен".

Пред камерата на Plovdiv24.bg протестиращите се заканиха, че ще продължат с действията си, докато исканията им не бъдат изпълнени. Тяхното желание е общината да откупи парцела и на мястото да бъде построена детска площадка.

Опасенията им са, че буквално в района няма да има въздух за дишане след реализирането на проекта, а също така, че терасите им почти ще граничат с тези на новата постройка. Жителите на квартала също така са  разтревожени, че строителството на новия 8-етажен блок ще доведе до проблем с паркирането, в и без това пренаселения район.

Протестиращите не са наясно с позицията на администрацията, но са твърдо решени да намерят пропуск в системата и издадената документация, за да спрат строежа. Кметът на "Южен" Костадин Язов все пак уважил протеста.

Plovdiv24.bg ще потърси г-н Язов, за да научи от него официалната позиция на общината.