Само през изминалата седмица са наложени дисциплинарни наказания на около 20 служители на БДЖ, които не са извършвали коректно своите служебни задължения по отношение на борбата с безбилетните пътувания. Това каза изпълнителният директор на "Холдинг БДЖ" ЕАД Велик Занчев. По отношение на пътуванията без билет - не правим абсолютно никакви компромиси. Борбата с безбилетните пътувания е ежедневна. Работим активно от началото на годината, като въвеждаме цял комплекс от мерки - каза Велик Занчев.
"Идеята ни е всички гари и спирки в страната да бъдат обслужвани или чрез касиери на гарите, или чрез влакови билетни касиери. Кондукторите вече не продават билети, а изпълняват единствено контролни функции. От друга страна, се засилва контролът върху самите кондуктори и този контрол е подчинен на Съвета на директорите на "Холдинг БДЖ" ЕАД. За справяне с проблема с безбилетните пътувания ще използваме и технически средства. През тази година очакваме да се въведе система за интернет закупуване и издаване на билети. Водим разговори с мобилните оператори за закупуване на билети и чрез SMS-и", каза Велик Занчев.
Загубите на БДЖ от безбилетни пътувания са в размер на около 5 млн. лв. на година.
Източник: Агенция "Фокус"








Biffa
на 26.08.2012 г.
Нещатници, стига сте хвърляли прах в очите на хората! Безбилетните пътувания са причинени от самите вас кретени такива! На някои спирки дори няма касиери, например ЯГОДОВО !!! Откъде и как да се качат хора с билет от там ако влака въобще спре?! Ваша е вината, че окрадохте сума вагони и сега няма с какво да превозвате хора до морето и че хората ИСКАТ да си купят билет да отидат, НО НЕ МОГАТ... Ваша е вината, че хората седят И прави, въпреки че имат ЗАПАЗЕНИ места, но вие сте кретени и продавате билети за 8 човека в купе А РЕАЛНО са 6 !!! НИКЪДЕ ПО СВЕТА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ ХВЪРЧАЩИ ЛИСТОВЕ ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА МЕСТА, ВСИЧКО Е С КОМПЮТРИ НЕКАДЪРНИЦИ !!!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!