Шест от големите градове в страната се надигат на мирни шествия в понеделеник - 31 юли от 18:00 часа пред съдебните палата в съответния град. В Пловдив организаторите събират желаещи във фейсбук с анонсиращо събитие, видя Plovdiv24.bg:

Мирно шествие в подкрепа на момичето, пострадало от маниака с макетното ножче. Шествието е в понеделник от 18:00ч., ще започне от Съдебната палата.

Шествието ще се проведе и в други градове в страната със същите дата, час и място.

Освен София, Пловдив, Велико Търново, Русе, Варна, Бургас очаква се организация и в други градове. 

В града, откъдето е момичето, също ще има шествие, което е подкрепено от кмета Живко Тодоров.