Българският защитник на Грьойтер Фюрт Асен Караславов вече три години играе в Германия, и планира да остане там още време. Наскоро той подписа нов договор с немския тим, и през следващия сезон ще се бори с него за промоция в елита.
„При мен нещата са нормални. Последния мач не играх заради разтежение. Имах договор до 2011, но го продължих сега до 2013. Това е много радващо за мен. Не знам дали е имало интерес към мен от други отбори," каза в специално интервю за Гонг Караславов.
„Ние първия полусезон бяхме много зле, смениха треньора, дойде нов. Сега се запазва отбора, не е като преди, когато си отиваха и идваха поне по пет-шест. Тази година не е така и другата година ще се борим за влизане в Бундеслигата," сподели целта на Грьойтер Фюрт бранителят.
„Мисля, че съм се представил на ниво, и впечатлението за българите е добро тук," обясни още Караславов и добави за новия треньор на ЦСКА:.„Тук говорят много добре за Павел Дочев. В моя отбор се коментира дори, четат в Интернет, коментират, че е отишъл в София. По принцип всички говорят много добре. Имаме и две момчета от Падерборн, и те казват, че е много добър треньор."
„Не съм се чувал с никой от националния отбор. Той си преценява кого ще вика. Ако ме повика, ще се отзова, но засега няма нищо. Чувствам се в добра форма," лаконично коментира темата „национален отбор" той.
По въпроса за първия отбор в кариерата му, Ботев Пд, и проблемите на клуба, Караславов сериозно се разпали: „Следя какво се случва в Ботев, винаги ще бъда за Ботев. Това е много жалко, което се случва. Надявам се тази организация да направи нов отбор и след една година да се върне в "А" група. Феновете и целият град го заслужават. Христолов, още докато аз бях там, започна да съсипва отбора. Той по такъв начин постъпи с мен, и затова аз отидох в Славия. Още оттогава започна това, очакваше се да стане, изгони не само мен, а и много други момчета."
„Следя винаги, когато мога българското първенство. Според мен има израстване, всеки бие всеки, ето дори Своге би Миньор. Когато се тренира добре, когато се работи, има израстване. В Миньор е така, с млад треньор като Тони Велков. И Берое също, млади момчета, амбицирани, работят добре с Илиан Илиев, и взеха Купата. Въпреки финансовите проблеми, отборът играе и печели Купата. Значи има някакво израстване, което е добре," коментира защитникът за развитието на родния футбол.
Поне в отбора на Грьойтер Фюрт никой не говори за финансовата криза:„Не се усеща кризата тук. Моят отбор няма никакъв проблем. Даже бе един от първите, които взеха лиценз. Няма проблем тук."
„Аз ставам на 30 години, мисля, че още ми е рано да завършвам кариерата си. В България бих играл само за Ботев и Славия. В Славия се работи много професионално, а Ботев естествено ми е на сърцето," добави Караславов за бъдещето си.
Конкретно запитан за двубоя между Славия и Локомотив Пд, спечелен по съмнителен път от „смърфовете", Караславов отново отговори разпалено:„Аз ако бях, щях да се опитам сам да победя Локото, лично. Много наказани и контузени, но по принцип трябваше да бият. Аз поне така исках, да може Локото да изпаднат, да има дерби с Ботев."
Източник: Gong.bg












НОВАТОРА
на 20.05.2010 г.
АМИ АКО ПОЧНАТ ОТ В ГРУПА БОТЕВ ТАМ ЛИ ТРЯБВА ДА ОТПАДНАТ ЛОКО ЗА ДА ИМА ПЛОВДИВСКО ДЕРБИ ... СПОРЕД ПАПАГАЛА
na4ko
на 17.05.2010 г.
Вие първо си направете отбор тогава говорете за другите.Жалки сте ве папагали смешни.
creed1912
на 16.05.2010 г.
БЕШЕ МНОГО ДОБЪР ЗАЩИТНИК ДАНО ЕДИН ДЕН СЕ ВЪРНЕ В ОТБОРА НА СЪРЦЕТО СИ!ЦИГАНИТЕ НЕ ИЗПАДНАХА,НО ТОВА НЕ Е ВАЖНО.ИМАМЕ ДОСТА ПРОБЛЕМИ ЗА РЕШАВАНЕ.
lplovdiv1926
на 16.05.2010 г.
Стой си в Германия и си мълчи! Ходи лапай на Грйотер за жълти стинки и си дръж мръсната човка затворена !
черно и бяло
на 16.05.2010 г.
Ей некадърен циганин,Локомотив никога няма да изпадне пийте си валидола от завист и гледайте да саберете 11 тракториста поне да почнете в "Б" .
Loco Pirates
на 16.05.2010 г.
лапач Номер 1 е ДПС говорителката - Бюреков !
pdpd
на 16.05.2010 г.
комплексиран чикиджия - така става като до 20 г гледаш гълъби по покривите
Андро
на 16.05.2010 г.
на тоя пак кой му каза че сдружението ще играе в Б група бе аххахахах,и се надявали да почнат от Б група че да може да си празнуват юбилея в А :D:D:D, че кой е казал, че ще влезете в А група бе аланколу
IRON MAIDEN
на 15.05.2010 г.
Някакъв анонимник Караславов си казва комплексираното мнение за отбора на Пловдив ??? Недеи да се натягаш на феновете, те и без това търсят куцо и сакато като теб за обновения Ботев, ще те вземат, споко.
eltoro
на 15.05.2010 г.
комплексирани комлексари! цигани! селяни! вън от форума тъпаци! - тези мантри се повтарят непрекъснато от фенове и на двата отбора и свеждат диалога между участниците на ниво свадата меду Селямсъза и Копринарката.
elito_1912
на 15.05.2010 г.
само за цигани -далавераджий е достойно да купуват мачове и после да се бият в гърдите че са останали по честен път в елитната група...или пък да си продадат гъзовете на Коко Динев за да изпадне Ботев ...така че не ми говерето кво е дойстойно и какво не ....вие от парк лаута имате най-малко право да говорите за честност и морал в България...добре че утре ще дават мача ви по тв за да види цяла България цирка ,който ще сътворите за да останете "по честен начин "в "А"гр.
Пе 80
на 15.05.2010 г.
Само недостойни хора ,дори и привърженици на Ботев,могат да желаят отпадане на Локо от А група.Това е типично за хора без лично и национално самоопределение.
ATREYU
на 15.05.2010 г.
локото ако изпаднат ще си останат там , кокото ще ги зарежи и после ще си ядат.....
johny1912
на 15.05.2010 г.
ми ние нямаме нищо общо с крумово ама на всеки е известно че вие сте тясно свързани със Столипиново! Така,че да не говорим кой от каде е! Смешници!
class
на 15.05.2010 г.
Жълтурко за какви комплекси бе майна говориш ха-ха-ха. Толкова сте заблудени.Локомотивец няма как да има комплекс от вас и отборчето ви.От това ли да сме комплексирани,че в Пловдив говорим ние LAUTA ARMY .Че станахме шампиони,а вие изпаднахте.Къде е Локомотив Пловдив в''а''група.Къде е Ботев .........Все комплекси викаш ха-ха-хаЖълтурко кой се зби при децата миналата седмица....а комплексарко ха-ха-ха Вие сте ни за забавление жълтурковци.А вие си пишете ,че сме комплексирани.ха-ха-ха.Комплекса Локомотив сигорно не ви оставя да спите спокойно хи-хи-хи-хи
PlovdivNorth
на 15.05.2010 г.
Тая жълта омраза ще ви побърка. И пичове, ай стига с това, отбора на Пловдив, щото вие много добре знаете, че сте от крумово!
БОТЕВ 1912 Завинаги
на 15.05.2010 г.
абе вие ли ще ми говорите за комплекси бе, от вас по-комплексирани на света НЯМА да изброявам ли ?? а ??? като се почне с вдигане на плакати на селяка сбиването след дербите дори и когато не играем вие пак дигате плакати срещи нас за справка да се види галерията със снимка това се случи на един от последните мачове на циганите ай сектир вече замълчете си ако си изкарвахте хляба с бълване на лайна по адреса на Ботев съгурно щяхте да сте най-богатите на света но уви ще си останете жалки и комплексирани душици също така и много озлобени
pdpd
на 15.05.2010 г.
що не си гледа гълъбите този молив
БОТЕВ 1912 Завинаги
на 15.05.2010 г.
аууууу социално слабите мангали са се засегнали и отново показват комплексите си едно не ви дава мира че отбора на Пловдив е БОТЕВ и вие го знаете и колкото и да ви се иска да не е така
class
на 15.05.2010 г.
Нищо ново под слънцето.Още една дребна ''жълта'' комплексирана душичка.
bboy1912
на 15.05.2010 г.
Родното място на Локо е Б група
dagger
на 15.05.2010 г.
хахахаах Ако е некадърен няма да играе в Грьойтер Фюрт мангал!Вижте колко сте смешни, пък тогава говорете за отбора на ПЛОВДИВ - БОТЕВ!!!Смешници!
Митко Петков
на 15.05.2010 г.
Хехе интернет-детската-хуул групировка на Локомотив , пак бълват глупости навсякъде ! СМЕШНИ СТЕ !
ЧЕРНО БЕЛИЯ БОЗДУГАН
на 15.05.2010 г.
КВО ДЕРБИ БЕ БОКЛУК СМОТАН ТОЯ ИГРАЕ В ЕДИН ОТ НАЙ НАРЕДЕНИТЕ ГЕРМАНСКИ ОТБОРА ОТ 2 ЛИГА ТЕ ВСЕКИ СЕЗОН СТИГАТ ДО ПЪРВИТЕ МЕСТА И НАКРАЯ СЕ НАРЕЖДАТ КВА БУНДЕСЛИГА ТЕ шЕФОВЕТЕ НА ОТБОРА НЕ ИСКАТ ДА ВЛИЗАТ ЗА ДА СИ ВЪРТЯТ ИГРИТЕ ПОНЕ АЗ СЪМ ХВАшТАЛ НА ТОЗИ ОТБОР 3 ИЛИ 4 ОБРЪщАЛКИ И ОТДЕЛНО 3 НА 4 РЕЗУЛТ ТАКА ,чЕ ТВА ПРОДАЖНО ЛАЙНО ДА НЕ СЕ ПРАВИ НА ГОЛЯМ ИГРАч И РАЗБИРАч ,ТО ОТБОР БОТЕВ НЯМА ТОЙ ЗА ДРБИТА ГОВОРИ БОКЛУКА МУ С БОКЛУК АКО НЯКОЙ МИ ПОКАЖЕ И КАЖЕ КЪДЕ Е ОТБОРА НА БОТЕВ И С КЪДЕ щЕ ИГРАЕ МУ ВЗИМАМ ВЕДНАГА ЕДНА БУТИЛКА чЕРНО ДЖОНИ ВЕДНАГА В КОЕТО ЗАВЕДЕНИЕ ПОИСКА,А ЗА АСЕНчО ПО ДОБРЕ щЕ ДА Е ДА ОТИДЕ НА КАФЕНЦЕ С КУчЕНЦЕ И ДА НЕ МИСЛИ МНОГО МНОГО ТЕ ВСЕ ГЕЙчЕТА В ТОЯ БОТЕВ СРАМ....
iwan
на 15.05.2010 г.
че какъв ботев ще има в б група-на христолов ли. а сдружението-във В група.а ти караславовия циганин от кой ботев си
korona777
на 15.05.2010 г.
КОЙ ТИ ИСКА МНЕНИЕТО БЕ ЖЪЛТ НЕКАДЪРЕН БОКЛУК ИГРАЕЩ В СЕЛСКИТЕ ГРМАНСКИ АМАТЬОРСКИ ГРУПИ !
iwan
на 15.05.2010 г.
МРЪСНА БИВшА БОТЕВСКА СВИНЯ-И НИЕ ИСКАМЕ ДЕРБИ,АМА М/У УМРЕЛИТЕ ЖЪЛТУРИ И МАРИЦА/ СПАРТАК. ВСИчКИ щЕ СМЕ ТАМ ДА ГИ ПОДКРЕПЯМЕ ПРОТИВ ОМРАЗНИТЕ ЖЪЛТИ ЦИГАНИ
Пловдивчанина
на 15.05.2010 г.
ТИ СИ БОКЛУК!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!