Слаб Спартак се изложи пред своя публика в първия си мач в Трета лига
Автор: Стойчо Генов 12:03 / 09.08.2020Коментари (0)3551
©
Спартак (Пловдив) започна с много тежка загуба участието си в Трета лига - Югоизточна група. "Гладиаторите" изиграха слаб мач и отстъпиха на Гигант (Съединение) с 1:4 на своя стадион "Тодор Диев".

Гостите откриха резултата още в 10-ата минута чрез Веселин Филипов, който вкара след разбъркване в наказателното поле - 0:1. Само 5 минути след това опитният Николай Домакинов засече с глава центриране на Стоян Славков от фаул и се разписа за 0:2.

В 28-ата минута Гигант уби интригата в двубоя с трети гол. Запрян Запрянов нахлу по дясното крило и центрира към Иван Гендов, който също с глава засече за 0:3.

В началото на второто полувреме Пейо Батинов от домакините уцели гредата, а в 66-ата удар на Читаков бе спасен от вратаря на Гигант Дамян Кадиев. В 80-ата минута главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа за Спартак, която Кирил Георгиев реализира за 1:3.

В 86-ата минута Стефан Рабаджийски оформи крайното 1:4. В следващия кръг на 15 август Спартак гостува на другия новак в групата - ФК Извор (Горски извор).