Спортните новини: Днес (18) | Вчера (28)
Марица спечели малкото дерби на Пловдив
Автор: Стойчо Генов 10:19 / 27.07.2020Коментари (0)2397
© ФК Марица
Марица спечели малкото дерби на Пловдив, макар и в контролна среща. Жълто-сините победиха съгражданите си от Спартак с 2:1 на своя стадион в квартал "Кършияка". Успехът е първи за маричани в контролите от предсезонната подготовка под ръководството на новия треньор Николай Димитров.

Жълто-сините можеха да поведат още в 1-та минута, когато добър пробив на Димитър Юруков бе завършен от Веселин Марчев, но сантиметри разделиха бившия капитан на Локо (Пд) от гола.

В 14-ата минута Кирил Георгиев изведе “гладиаторите" напред в резултата. Той се озова сам срещу вратаря Илия Николов и реализира за 0:1.

Малко след това Йордан Минев от гостите стреля неточно от дистанция. В 34-ата минута съдията отмени чист гол на Тодор Тимонов - Лимона. Той стреля от около 30 метра и вкара след рикошет в гредата, но реферът не видя, че топката е преминала голлинията. При ситуацията вратарят на Спартак Алекс Василев получи контузия и се наложи да бъде заменен.

Мартин Анастасов изравни в 43-ата минута, след като засече прекрасно центриране на Димитър Юруков. Анастасов стреля силно, като лек рикошет излъга вратаря на Спартак Кристиан Милушев за 1:1.

В 47-ата минута Димитър Юруков реализира за 2:1. Той се възползва от неразчетено връщане с глава на Христо Стамов към вратаря и отбеляза.

Следващата контрола на Марица е в петък от 18:30 часа, на стадион “Марица", а съперник в нея ще бъде съставът на Борислав (Първомай).

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Величко Величков, Мартин Анастасов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов, Веселин Марчев, Милен Танчев, Димитър Юруков, Тодор Тимонов (Георги Георгиев, Теодор Фърков, Петър Печенков, Денис Палков, Борислав Дончев, Иван Мицев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, (Горан Гръблев - вратар, Красимир Кръстев - вратар, Мариан Бончев, Георги Иванов)

СПАРТАК: Алекс Василев, Николай Парнаров, Христос Доков-к, Христо Стамов, Георги Камбуров, Йордан Минев, Кръстьо Милев, Кирил Георгиев, Светослав Читаков, Мартин Симеонов, Любомир Цеков (Кристиан Милушев, Атанас Бучов, Мариян Гиров, Веселин Отман, Георги Чичев, Кристиан Кодуков).