Виктория Волей втори във Висшата лига, треньорът би отбой за дербито с Локомотив

11:52 / 16.02.2020
2912
Виктория Волей (Пловдив) записа втора поредна победа в шампионата на мъжката Висша лига по волейбол.

В двубой от 11-ия кръг на Източната група възпитаниците на треньора Атанас Митрев надиграха ВК Цариво с 3:1 (23:25, 25:5, 25:23, 25:20) гейма. Мачът се игра в залата на СУ "Цар Симеон Велики“ в Пловдив.

С успеха пловдивчани се върнаха на второ място във временното класиране с актив от 19 точки (6 победи и 4 загуби). Лидер е Берое с 20 точки (8 победи и 1 загуба).

В следващия кръг на 22 февруари от 17,30 часа е пловдивското дерби между ПСК Локомотив и Виктория Волей.

Виктория Волей игра в състав: Георги Димитров, Желязко Апостолов, Пламен Драгиев, Димитър Узунов, Петър Шойков, Калоян Вълчинов, Стилиян Георгиев – либеро (Станислав Петков, Енис Караденис).

"Спечелихме победа, която ще ни даде малко повече спокойствие. В следващия кръг играем срещу сериозен съперник – ПСК Локомотив Пловдив, срещу който ще се опитаме да влезем в рамките на 15-20 точки на гейм. Все пак амбициите на Локомотив са свързани с влизане в Суперлигата, а това се различава доста от нашите амбиции. Локомотив е абсолютният фаворит, но ние ще се стремим да излезем достойно от това градско дерби“, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът Атанас Митрев.