Спортните новини: Днес (14) | Вчера (24)
Ботев също се класира на републиканско за юноши след 4:0 над Локо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:45 / 15.05.2009Коментари (1)9140
Ботев Пловдив последва връстниците си от Локомотив Пловдив, родени 1990 година и също се класира директно за финалите на републиканското за юноши старша възраст по футбол. В директен двубой между първия и втория в класирането "канарчетата" категорично победиха "черно-белите" с 4:0 в мач, игран на стадиона в Граф Игнатиево. Въпреки, че бяха на стадиона, двамата най-добри футболисти на Локо - Веселин Марчев и Христиан Попов, не участваха в мача, тъй като заминават със мъжкия тим на "смърфовете" за Мездра днес.

Ботев поведоха набързо с 2:0 за десет минути в началото. В петата Кристиян Димитров засече топката след добър пробив отляво и точен пас, извел го сам срещу вратата. Пет минути по-късно след центриране и разбъркване резултатът стана 2:0, като голмайстор стана Иван Светлев. До края на полувремето "канарчетата" поуспокоиха играта си и се върнаха назад. Най-добрата възможност за "смърфовете" бе в средата на полувремето, когато удар отляво срещна гредата зад вратаря на Ботев Христо Радков и излезе в аут.
<
br>Веднага след началото на второто полувреме Ботев вкара и трети гол и окончателно реши мача. Голмайстор стана Данчо Въчев, засичайки с глава центриране фронтално срещу вратата на Локо. Последният гол падна в 75-ата минута, когато Петко Василев излезе сам срещу вратаря на "смърфовете" и го преодоля за 4:0.

Въпреки победата Ботев останаха на второ място само на точка зад Локомотив. И двата тима обаче се класират директно за финалите на републиканското първенство, които стартират през юни.

Съставите на двата тима:
Ботев: 1. Христо Радков, 18. Иван Светлев, 17. Деян Бекяров, 4. Христо Кънчев, 5. Николай Дерменджиев, 6. Костадин Василев, 7. Данчо Въчев, 14. Християн Христев, 9. Димитър Метински, 10. Любомир Александров, 22. Петко Василев. Старши-треньор: Владимир Чернев.
Локомотив: 1. Тодор Стоянов, 2. Александър Халачев, 3. Димитър Стойчев, 19. Галин Великов, 5. Георги Бъчваров, 6. Евелин Апостолов, 7. Николай Мангелов, 8. Ерол Садъков, 9. Любомир Цеков, 15. Станислав Чочков, 18. Станчо Казаков.Старши-треньор: Иван Иванов.

xaxa
на 15.05.2009 г.
0

Радвайте нещастници.Само при юношите ви е шанса да ни победите,мизерници.10 години.....