България взе само гейм на Италия, играем осминафинал в Словения

09:56 / 18.09.2019
2004
Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) гейма в последния си мач от предварителна група А на европейското първенство в Монпелие (Франция).

С това националите ни записаха второ поражение в груповата фаза и приключват на трето място в потока с три успеха, две загуби и 9 точки. Третата позиция класира страната ни на 1/8-финали на Евроволей 2019, като "лъвовете" ще пътуват за Словения. Там ще се изправим срещу втория от група С. Развръзката ще се реши тази вечер от двубоя между Русия и Словения. Руснаците са лидери с 12 точки, а домакините са с 9. На Русия ще са нужни два гейма, за да запази първото място. За третото ще спорят Турция и Северна Македония.

Отборът на Италия пък отбеляза четвърта победа и в последния ден на групата, 18 септември, ще играе с Франция за първото място в група А.

Най-резултатен отново бе Цветан Соколов, който приключи с 22 точки (2 аса, 1 блокада), 11 точки добави Тодор Скримов (1 ас). С 10 точки приключи Светослав Гоцев (2 аса, 2 блокади). За Италия най-полезен бе Иван Зайцев с 21 точки (1 ас, 1 блокада), Османи Хуанторена добави 20 точки (1 блокада).