България с първа загуба на европейското, днес излизаме срещу Италия

08:58 / 17.09.2019
1828
Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби от от домакина Франция с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) гейма в четвъртия си мач от предварителна група А на европейското първенство 2019, който се игра в зала “Сюд Дьо Франс Арена" в Монпелие.

С това родните представители отбелязаха първа загуба в груповата фаза и заемат трето място във временното класиране на групата, с три победи, едно поражение и 9 точки. Тимът на Франция записа четвърти пореден успех, като е първенец в групата с 12 точки.

Стартови състави:

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов, Теодор Салпаров - либеро.

Франция: Бенжамен Тонюти, Стефан Бойер, Кевин Тили, Жулиен Линеел, Никола Льо Гоф, Кевин Льо Ру, Женя Гребенников-либеро.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 10 точки, като бе единственият с двуцифрен актив. 8 точки добави Тодор Скримов (2 аса, 1 блокада). За Франция Жулиен Линеел бе над всички с 18 точки (2 аса, 1 блокада), с 16 се отчете Стефан Бойер (1 ас, 2 блокади).

Днес (17 септември) "лъвовете" се изправят срещу Италия, в 21:45 часа българско време.