Спортните новини: Днес (8) | Вчера (21)
Жена спечели 4000-километрово трансконтинентално състезание от България до Франция
Автор: Георги Кирилов 10:52 / 11.08.2019Коментари (0)2165
©
Велосипедист от Германия спечели пробега от 4000 километра от България до Франция и стана първата жена, която триумфира на събитието за издръжливост, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Фиона Колбингер премина на финала, за да спечели седмото издание на Трансконтиненталната надпревара във вторник сутринта.

24-годишната колоездачка спеше отстрани на пътя, като й се събират средно 4 часа сън на денонощие.

Уникалното състезание, което тази година започна в Бургас по Черноморието на България и завърши в Брест, Франция, предлага на колоездачите сами да избират своя маршрут и да решат кога да си починат. Всеки колоездач трябва да премине четири задължителни контролни точки на път към финала.

Колбингер тръгна с 264 други участници - 40 от тях жени - в събота, 27 юли. Тя завърши след 10 дни, 2 часа и 48 минути.

"Изненадана съм да победя", каза тя. "Когато влизах в състезанието, реших, че може би мога да отида за подиума на жените, но никога не съм мислил, че мога да спечеля цялото състезание ... мисля, че можех да го постигна и по-трудно. Можех да спя по-малко. “

Състезателите преминаха през седем или повече страни, включително България, Сърбия, Косово, Босна и Херцеговина, Хърватия, Словения, Италия, Австрия, Швейцария и Франция.

Всеки раздел предлагаше различно предизвикателство за ездачите. От чакълести коловози до изкачвания на височина и пречупващи се наклони. Те включват изкачване на Timmelsjoch (2474 м) в Южен Тирол на границата на Италия и Австрия, и Col du Galibier (2 645 м), един от най-високо павираните пътища във френските Алпи.

Опашка за билети на стадион "Христо Ботев"
Манчестър Сити и Челси връщат магията на ФА Къп на "Уембли"
Иновативно: Дубълът на Ботев играе в събота от 20 часа