Първата ракета на България в мачовете за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов - Мико отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.
Пловдивчанинът бе поставен под №1 в основната схема и загуби от Дмитри Попко (Казахстан) с 3:6, 6:2, 2:6. Двубоят продължи 2:39 часа.
След поделено надмощие в първите два сета и равностойно начало на третата част Попко, който е достигал до 178-ото място в световната ранглиста, направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира.
Димитър Кузманов