Загуба в Бургас и "полягане" на Дунав закотви Марица при изпадащите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:28 / 11.04.2009Коментари (0)2634
Изключително много се усложнява положението на Марица в Източната "Б" група. Днес "кършаклии" очаквано и закономерно, с оглед показаното на терена, загубиха при гостуването си на един от лидерите Нафтекс с 0:3.

Домакините бяха по-добрия отбор на терена и заслужено стигнаха до класическия резултат. Преди почивката момчетата на Манол Георгиев мъжки се бранеха и запазиха вратата си суха до последната минута на полувремето, когато капитулираха. Точен за домакините бе Борислав Стойчев.

Преди попадението на "шейховете" съдията отмени по едно попадение на Нафтекс и Марица.

След почивката домакините затвърдиха успеха си с точни удари на Деян Христов и Георги Алексиев.

Резонната загуба в Бургас не е най-големия проблем на Марица от днес. Съвсем "неочаквано" един от силните отбори в групата Дунав загуби в съмнителен мач с 1:2 домакинството си на Волов (Шумен). Волов е пряк конкурент на Марица и с тази победа измести "кършаклии" от първото спасително място в групата и ги прати в зоната на изпадащите.

Другият опашкар Черноморец (Балчик) също започва сериозна офанзива за оставане в групата. На футболистите от крайморския град е обещат бюджет от милион и половина през следващата година, ако останат в "Б" група, научи Plovdiv24.bg. С такъв бюджет не могат да се похвалят дори някой отбори от "А" група.

Всички тези фактори поставят под съмнение оставането в "Б" група на люпилнята на таланти от Пловдив.