Златните момичета на СУ "Димитър Матевски" - Пловдив спечелиха първо място в ученическите игри по баскетбол за момичета 5-7 клас. В зала "Академик" отборът на СУ "Димитър Матевски" се изправи срещу ОУ "Алеко Константинов" и спечели със 70:0. Втората среща беше срещу "Симон Боливар" и завърши с победа 65:2 за момичетата от СУ "Димитър Матевски". Така момичетата грабнаха златните медали и са в очакване на нова победа.