Ботев пречупи слабака Верея
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:17 / 30.09.2018Коментари (13)7923
Ботев (Пд) победи Верея с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Тодор Неделев (24-дузпа) и Лъчезар Балтанов (33) бяха точни за гостите, а Димитър Пиргов (56) си отбеляза автогол.

Това бе първи шампионатен успех за жълто-черните от месец насам, като през това време тимът бе в серия от две нулеви ремита и загуба от Лудогорец. "Канарите" вече имат 14 точки, които ги изстреляха на 6-то място във временното класиране.

Ботев имаше късмета да открие резултата, без да стига до голово положение. В 23-ата минута Йордан Минев центрира от левия фланг към Стивън Петков, който засече с левия крак. Топката обаче се удари в ръката на Денис Василиев от Верея и реферът отсъди дузпа. Тодор Неделев бе точен от бялата точка за 0:1.

В 33-ата минута жълто-черните удвоиха преднината си отново след статично положение. Тодор Неделев центрира от корнер в малкия пеналт, където Лъчезар Балтанов бе оставен свободен и засече с глава в мрежата - 0:2. Това бе първи гол в шампионата за капитана на Ботев, който не беше се разписвал 10 месеца, преди да отбележи два пъти срещу ЦСКА 1948 за Купата.

В 56-ата минута бившият играч на Ботев Антон Огнянов нахлу отляво и стреля силно. Пред топката с шпагат застана Димитър Пиргов, при което кълбото се отби в крака му и влезе във вратата на Даниел Кайзер за 1:2.

Четвърт час преди края Лъчезар Балтанов пропусна идеална възможност за трети гол. Капитанът на жълто-черните преодоля двама защитници на Верея и шутира от непосредствена близост, но високо над гредата в аут.

Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Йордан Минев, Серкан Юсеин (76- Васил Шопов), Лъчезар Балтанов, Густаво Афонсо, Тодор Неделев, Стивън Петков (60- Диого Кампос), Антонио Вутов (87- Кристиан Добрев).