Марица изпраща страхотен сезон с медали във всички възрасти
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:19 / 26.07.2018Коментари (0)3055
©
Марица (Пловдив) продължава да жъне успехи и да показва, че не случайно е най-успешният български волейболен клуб в последните четири години.

През изминалия сезон сухата статистика е следната – пет златни медала, два сребърни и един бронзов или медали във всяка една от седемте различни възрастови групи.

"Мога да дам напълно положителна оценка за сезона“, заяви президентът на Марица Илия Динков пред клубния сайт. "Всеки от тези медали има много висока стойност за мен. Разбира се, както винаги, ние работим в посока към подобряване и се надяваме, че следващата година тези медали ще бъдат с по-добри цветове, където е възможно. След успешния сезон вече се подготвяме за следващия.“

Женският отбор на Марица

Марица отново спечели златен дубъл – общо трети в историята на клуба. Маричанки спечелиха титлата без никакъв проблем като победиха с 2:0 победи във финала Левски (София). Във финала за Купата на България пловдивчани надиграха с 3:1 Левски в Стара Загора. Марица стана и първият български женски волейболен клуб взел участие в групите на Шампионската лига. Пловдивският отбор записа впечатляващо постижение – без загуба в България над две години. Шампионките нямат загуба в НВЛ от 14 ноември 2015 година.

Национална волейболна лига (жени) – златен медал

Купа България (жени) – златен медал

Марица U19

Девойките старша възраст на Марица достигнаха до финала в Държавното първенство по волейбол до 19 години в Казанлък. Там маричанки загубиха от Левски (София) с 1:3 гейма.

Държавно първенство първенство по волейбол за девойки старша възраст – сребърен медал

Марица U17

Девойките младша възраст до 17 години достигнаха до полуфиналите на Държавното първенство в София, където отпаднаха от ЦСКА (София) след 1:3. В мача за бронза момичетата на Петя Хрисчева победиха с 3:0 Бдин-Вида (Видин) и спечелиха медалите.

Държавно първенство първенство по волейбол за девойки младша възраст – бронзов медал

Марица U15

Марица беше домакин на Държавното първенство по волейбол до 15 години, което се проведе в зала Олимпиада. Момичетата на Атанаска Никифорова спечелиха титлата и станаха държавни шампионки, след като надиграха във финала за трофея Звезди 94 (София) с 3:1.

Държавно първенство първенство по волейбол за момичета до 15 години – златен медал

Марица U13

Марица стигна до директен мач за титлата на Държавното първенство по волейбол до 13 години, което се проведе във Варна. В решаващия мач за трофея момичетата на Цеца Тенева загубиха с 0:2 от Бдин-Вида (Видин).

Държавно първенство първенство по волейбол за момичета до 13 години - сребърен медал

Марица U12

Момичетата до 12 години на Марица спечелиха междурегионалните финали за регионите Тракия и Струма. Във финала в зала Осогово в Кюстендил пловдивчанки победиха с 2:0 Пирин (Разлог). Малките маричанки приключиха сезона без загубен гейм и спечелиха шампионската титла в региони Тракия и Струма за трета поредна година.

Междурегионални финали за момичета до 12 години – златен медал

Марица U11

Отборът на Марица (Пловдив) до 11 години спечели финалите на регион Тракия за момичета родени през или след 2007 година, които се проведоха в Асеновград. Във финала най-малките маричанки победиха с 2:0 Виктория Волей (Пловдив). Отборът не загубиха нито един гейм и спечелиха безапелационно турнира. За четвърти пореден сезон най-малките маричанки завършиха без загубен гейм в официален мач от първенството.