ФК Арда се раздели с петима от играчите си и няма да разчита на тях през новия сезон при професионалистите. Двама от тях са играли в четирите пловдивски клуба - Ботев, Локомотив, Спартак и Марица.Това са защитникът Илиян Гаров и атакуващият халф Георги Стефанов.

Другите освободени са Бейсим Бейсим – защитник, Кирил Брестовички – защитник и Олджай Мехмед – нападател.

Клубът им благодари за приноса им към постиженията през изминалия сезон и им пожелава успехи, се казва в официалното съобщение на ФК Арда.