Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Ирландец от УЕФА даде отлични оценки на пловдивски рефери в Шампионската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:55 / 15.03.2018Коментари (0)4384
©
Едни от най-добрите български футболни рефери – пловдивчаните Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, получиха отлични оценки за съдийството си в мач от Шампионската лига. Кабаков бе главен съдия, а Маргаритов – първи асистент-рефер на четвъртфинала от младежката Шампионска лига между отборите на Тотнъм и Порто, завършил 0:2 в Лондон.

Отличните си оценки те получили лично от комисаря на УЕФА в този мач – ирландеца Джерард Пери. Признанието за добре свършена работа дошло веднага след срещата, когато високопоставеният делегат  на УЕФА повикал Кабаков, Маргаритов и другия помощник – Диан Вълков, за да им благодари за съдийството и отличните качества, които показали.

Мистър Пери им потвърдил ​официално и предварителната информация, че ще им бъде даден нов престижен наряд в Европа, който ще бъде през месец май.

Според специалисти мачът между Тотнъм и Порто в Северен Лондон е бил с много висок заряд и напрежение, а Кабаков е изгонил за втори жълт картон в 90-ата минута защитника на домакините Джордж Марш за груба игра.

"Драконите“ от Португалия спечелиха мача след голове на Диого Лейте в 30-та и Сантияго Ирала в 41-та минунти.

За настоящия сезон това бе 8-ата международна изява на Кабаков и Маргаритов.