Спартак загуби с 2:0 от тима на Нафтекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:52 / 14.02.2009Коментари (0)1267
©
Спартак загуби с 0:2 от Нафтекс последната си контрола на лагера край морето. Головете за „шейховете" мушнаха Антон Огнянов и Диян Христов.

До почивката единственият точен удар в някоя от двете врати бе в 42-ата минута. Тогава Антон Огнянов стреля от фаул, но вратарят на Спартак Стоян Здравков - Бащата акробатично изби. Студеното и ветровито време затрудни и двата отбора.
В 54-ата минута Антон Огнянов вкара за 1:0 с добавка. Минута по-рано Огнянов се откъсна по крилото и шутира, но Стефан Стойчев - Вутата улови. По-късно Диян Христов пробва далечен удар, топката премина високо над вратата. Иван Площаков засече лошо с глава центриране на Йордан Христов в 63-ата минута.

Диян Христов вкара втория гол за Нафтекс в 69-ата минута. Таранът бе изведен сам срещу вратаря Стефан Стойчев и с диагонален удар намери долния десен ъгъл за 2:0.
Куриозен момент се получи малко след това. При единоборство със Стаев (на снимката) защитникът на Нафтекс Мартин Ковачев скъса яката мрежа на игрището и направи кълбо с винт и пирует на тротоара откъм хотел „Поморие". Ковачев се отърва без драскотина след акробатичния номер.
В 83-ата минута спартаклии заформиха меле пред вратата на Нафтекс. То обаче завърши с блокирано воле на Емил Аргиров и неточна тупалка на Христо Стаев.

Контузените Георги Стоянов и Иван Мекиков пропуснаха проверката с Нафтекс. Красен Трифонов изигра само 29 минути през първото полувреме. Красен също не е възстановен напълно от травма, получена в спаринга с Черно море.

Нафтекс - Спартак 2:0

Голмайстори: 1:0 - Огнянов 54, Диян Христов 68

Нафтекс: Я. Георгиев, Б. Стойчев, М. Ковачев, Молдованов, В. Пенев, Ст. Костадинов, Валериев, Д. Христов, Ст. Тошков, Ан. Огнянов (Теменлиев, Лефтеров, В. Дамянов, П. Колев, Ан. Огнянов).
Спартак: Здравков, Е. Аргиров, Т. Симеонов, Мурад, Коларов, Стаев, Кр. Трифонов, Площаков, Коруджиев, Фанев, Слаев (Ст. Стойчев, Й. Христов, Курдов, Ст. Терзиев, Г. Стефанов, Манев).
Главен съдия: Ахмед Ахмед.
Жълти картони: Цв. Филипов, В. Пенев (Нафтекс), Мурад Ибрахим (Спартак).