Димитър Кузманов отпадна в първия кръг от основната схема на турнира на червени кортове от серията "Чалънджър" в Сантиаго (Чили) с награден фонд 50 000 долара и гостоприемство. Пловдивчанинът обаче продължава надпреварата на двойки.

Мико загуби с 3:6, 0:6 от поставеният под №3 Карлос Берлок от (Аржентина), който е №121 в световната ранглиста. Срещата продължи 68 минути, а Кузманов допусна пет пробива в своето подаване.

24-годишният национал за Купа Дейвис започна от квалификациите в Чили. Там той елиминира бразилеца Фабрисио Нейш и Алехандро Табило от Чили.

За класирането си за основната схема Мико, който е син на капитана на България за Фед Къп Дора Рангелова, заработи 3 точки за световната ранглиста.

След това обаче Кузманов започна участие в турнира по двойки в тандем с Густаво Оливеира от Португалия. Двамата се класираха за четвъртфинала след победа с 6:2, 6:4 над поставените под №3 в основната схема Ариел Бехар (Уругвай) и Фабиано де Пауло от Бразилия.