Спортните новини: Днес (0) | Вчера (9)
Нови успехи за малките "лъвчета“ от ШК Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:10 / 30.05.2017Коментари (0)1527
©
Малките надежди на "Шахматен клуб Пловдив" играха отлично на завършилия международен турнир "Купата на лъвчетата". Турнирите бяха два - "А" турнир до 12 и 14г. и турнир "В" - до 8 и 10г. и се играха по правилата на класическият шахмат.

Състезателите Димитър Димитров, Александър Каров и Пея Карова се бориха като истински малки лъвчета и в много силна конкуренция се качиха на почетната стълбичка - всеки в своята възрастова група.

Димитър Димитров /ШК Пловдив/ завоюва безапелационно първото място при 8 годишните. Димитър е само на 7 години, но това не му попречи да победи много батковци. С много силна игра той се класира на пето място в генералното класиране в турнира до 10 години. Отличната си подготовка той доказа и в турнира по решаване на шахматни комбинации където също отвя конкуренцията си и грабна златния медал. Равно

©
сметката от постиженията на Димитър Димитров доказва, че е една от големите надежди на българският шахмат.

Александър Каров /ШК Пловдив/ игра отлично и завоюва бронзов медал при 10 годишните. В решаващите последни кръгове Алекс постигна две победи срещу много силни противници и заслужено се нареди на трето място в генералното класиране. Със силната си игра Александър Каров доказа таланта си и показа сериозно шахматно израстване.

Пея Карова е отлично прогресираща състезателка на "Шахматен клуб Пловдив". При много силна конкуренция, Пея спечели бронзов медал при момичета до 14 години. Като се има в предвид, че тя е само на 13 години, успехът й е заявка за отлично шахматно бъдеще.

Организаторите от Шахматен клуб "ЦСКА" се бяха погрижили за отличната организация на турнирите и подготвили много награди за призьорите.

Става банално! Томаш за пореден път обясни загуба на своя отбор с липса на класа