Eдин от водещите колоездачи на "Цар Симеон Рея96" - Борислав Иванов, пропуска предстоящия подготвителен лагер на клуба в чужбина, поради важни изпити. 20-годишният състезател, който е редовен студент в УНСС, тези дни излиза в сесия и не може да тръгне със съотборниците си.
Бoрето вече е получил разрешение от ръководството на пловдивския велотим да отсъства от зимния лагер, който е планиран да започне от 10 януари. Повиканият наскоро в проекто олимпийския отбор на България по колоездене на шосе за следващите олимпийски игри - в Лондон през 2012 година, бегач ще продължи зимната си подготовка при домашни условия. Боби Иванов ще тренира в София по специална тренировъчна програма, изготвена му от главния треньор на пловдивския клуб Петър Павлов.
Както е известно в момента на Борето, както и на другия му съотборник проектоолимпиец - Светослав Недев, им се изработват индивидуални програми за 4-годишен цикъл на подготовка. Те са съобразени с олимпиадата и са съгласувани с водещи специалисти - методисти, както и с ръководството на "Цар Симеон Рея96".
Недев и Боби Иванов ще бъдат повикани през зимата, най-вероятно през февруари, в разширения състав на мъжкия ни национален отбор.
Както е известно двамата състезатели на "Цар Симеон Рея96" през изминалия сезон вече направиха своя официален дебют за представителния мъжки държавен тим.












Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!