Великденски турнир по петанк - триплекс (тройки) ще се проведе тази събота, 29 април, в Пловдив.

Откриването на състезанието е от 10,00 часа на игрището до гребната база, зад спортното училище, съобщиха за Plovdiv24.bg организаторите от пловдивския клуб по петанк.

В надпреварата ще участват отбори от Пловдив, София, Варна, Бургас, Хасково, Шабла, Белене и др. Турнирът е с осигурен награден фонд, а сред състезателите ще има и чужденци.

В неделя (30 април) от 09,30 часа започва надпреварата по петанк на двойки (дуплекс).