Спартак падна от Родопа с 0:2, падна до четвърта позиция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:24 / 30.11.2008Коментари (0)2721
Спартак Пловдив загуби с 0:2 домакинството си на Родопа и падна до четвъртото място в Източната "Б" група, след като в средата на полусезона бе лидер. "Гладиаторите" не впечатлиха с нищо около 1000 фена, дошли в слънчевия, но студен следобед и логично загубиха. Стотина фена от Смолян пък дойдоха да подкрепят своя тим с ленти, знамена и димки.

Срещата не бе особено интересна, като положенията пред двете врати бяха малко. При една от първите по-сериозни опасности Младен Стоев вкара първия гол в 20-ата минута. Тогава той изпревари защитата на Спартак след извеждащ пас на Красимир Димитров и с точен удар преодоля Стефан Стойчев. Петнадесетина минути по-късно защитниците и Стойчев не се разбраха при едно излизане на вратаря и Десислав Русев без проблеми от 20-ина метра вкара в опразнената врата.

През второто полувреме играта продължи да се води в центъра на терена без нищо интересно пред двете врати. Най-близо до гола бе Йордан Христов, който стрля опасно, но шутът му мина покрай гредата на Васил Камбуров.

Юноша на Спартак се върна в училище и разказа за съчетаването на футбола с майстор на мебели