Аян Садъков с дебютен гол за Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:05 / 30.10.2016Коментари (0)4463
© Фейсбук страница на Марица
Марица разгроми Любимец с 4:0 като гост в мач от 13-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. Кършиякалии бяха без двама основни футболисти - Димитър Юруков и Мирослав Пушкаров, които са част от националния отбор за аматьори.

България разби Сан Марино с 5:1, като и двамата футболисти се представиха на ниво, а Юруков вкара важния втори гол за нашите.

Марица поведе с попадение на голмайстора на отбора до този момент Венцислав Гюзелев (13 гола) в 14-ата минута. Той беше изведен чудесно от Борислав Караматев зад отбраната на домакините и откри резултата.

Даниел Спасов удвои след центриране на Георги Арабаджиев и уби интригата в мача в 30-ата минута.

В 51-ата минута Аян Садъков направи резултата класически с дебютния си гол за "жълто-сините", затвърждавайки добрата си форма. Садъков вкара красиво попадение, след комбинация с Николай Павлов. Той пусна пас към Павлов, който му върна с пета и Садъков директно стреля от дъгата пред наказателното поле за 0:3.

Самият Николай Павлов в 72-ата минута покачи на 0:4. Той получи дълъг пас от Борислав Караматев, овладя на гърди и стреля, отбелязвайки шестия си гол за "Марица".

След изиграването на срещите от 13-ия кръг Марица вече заема 3-о място с 27 точки, с две по малко от лидера Загорец и с точка зад ОФК Карнобат. Зад жълто-сините са Раковски 2011 с 26 и Розова долина с 25.

В следващия кръг Марица приема тима на Раковски 2011 в регионално дерби на 4 ноември от 14:30 часа.

Любимец - Марица 0:4
Голмайстори: 0:1 Венцислав Гюзелев 14', 0:2 Даниел Спасов 30', 0:3 Аян Садъков 51', 0:4 Николай Павлов 72'

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев , Пламен Табаков, Самер Алхусейн, Борислав Караматев, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Даниел Спасов (Георги Георгиев 75'), Георги Арабаджиев (Аян Садъков 45'), Венцислав Гюзелев (Борислав Никифоров 45'), Николай Павлов. Старши треньор: Стоян Димитров

Жълти картони за Марица: Алил Кардашев и Петьо Димитров

Съдийски състав: Гл.съдия: Ахмед Белбер, асистенти: Михаил Николов и Младен Вълчев и тримата от Бургас; 4-ти съдия: Иван Николов - Хасково. Делегат: Тома Манолов - Бургас