Марица изскочи на второ място след ударна победа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:06 / 22.10.2016Коментари (0)2999
© Фейсбук страница на Марица
Марица удари гостуващия тим на Ураган (Бояджик) с 4:0 в изтеглен мач от 12-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група. Успехът прати жълто-сините на втора позиция във временното класиране.

В 18-ата минута Даниел Спасов беше съборен в наказателното поле и съдията  Димитър Андреев отсъди дузпа. Тя бе превърната в гол от Венцислав Гюзелев, който оглавява голмайсторския лист на тима си с 12 попадения.

В 23-ата минута Борислав Караматев пусна хубав пас към Даниел Спасов, който удвои резултата - 2:0.

В 31-ата минута след бърза контра Николай Павлов се разписа за 3:0 след асистенция на Даниел Спасов.

В 77-ата минута Мирослав Пушкаров изведе с дълъг пас влезлия на смяна Борислав Никифоров и бързоногият футболист отбеляза за крайното 4:0.

В следващия кръг Марица гостува на Любимец в събота, 29 октомври, от 16 часа.

Марица - Ураган (Бояджик) 4:0
Голмайстори:
1:0 Венцислав Гюзелев - дузпа 18', 2:0 Даниел Спасов 23', 3:0 Николай Павлов 31', 4:0 Борислав Никифоров 77'.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Димитър Хубинов, Мирослав Пушкаров, Борислав Караматев, Красимир Иванов - капитан, Даниел Спасов (Борислав Никифоров), Димитър Юруков (Георги Георгиев), Венцислав Гюзелев, Николай Павлов (Георги Арабаджиев). Старши треньор: Стоян Димитров