Карнобат пречупи Марица с груба игра и лежане по терена
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:07 / 02.10.2016Коментари (0)2508
© ОФК Карнобат
Отборът на Марица загуби с 1:2 гостуването си на лидера ОФК "Карнобат" в мач от 9-ия кръг от първенството на Трета лига - Югоизточна група. Срещата се игра на градския стадион в Карнобат.

Домакините не показаха особено добър футбол, като главно разчитаха на лежане по терена и доста твърда игра, граничеща с грубостта. През първата част главният рефер Стойчо Стоев спести червен картон на централния защитник на "червено-черните".

В 14-ата минута домакините успяха да поведат след хубав и добре насочен удар от далеч на Димитър Петров. Вратарят на Марица Илия Николов закачи топката, тя се отби в гредата и влезе зад него за 1:0.

Маричани продължиха да се представят на по-добро ниво и да организират атаки. При една такава Даниел Спасов отправи хубав удар, но нямаше шанс да изравни, тъй като топката срещна гредата на карнобатската врата.

В 40-ата минута Даниел Спасов бе спънат в наказателното поле и реферът Стоев нямаше как да подмине това положение, отсъждайки дузпа. Николай Павлов стреля в долния десен ъгъл на вратаря, изравнявайки резултата - 1:1, като така завърши и полувремето.

През втората част домакините бяха предприели друга тактика, като играчите използваха всяка ситуация, за да лежат по терена, накъсвайки играта. Така през вторите 45 минути футболът беше твърде малко.

В 56-ата минута Йозгюр Садула от домакините центрира по земя в наказателното поле и Петър Колев засече от близо за 2:1, матирайки защитата в жълто-син екип.

След гола състезателите на Марица упражниха натиск, но постоянното накъсване на играта им попречи да го материализират. Близо до гола бяха Борислав Караматев, който стреля силно, но покрай гредата, както и Георги Георгиев, който опита да отбележи с фалцов удар под гредата, но стражът на "Карнобат" успя да спаси вратата си.

Така домакините се добраха до трите точки и остават на върха във временното класиране с 22 точки. Победата доведе до неистова радост в отбора на ОФК "Канобат" след края на срещата.

Марица заема 6-то място с 15 точки. В следващия 10-ти кръг маричани приемат новака в групата ОФК "Елхово", който в петък победи с 2:1 като домакин "Евроколеж", постигайки едва втора победа в шампионата и се изкачи на предпоследното 17-то място.

ОФК "Карнобат" - "Марица" 2:1
Голмайстори: 1:0 Димитър Петров 14', 1:1 Николай Павлов - дузпа 40', 2:1 Петър Колев 56'

Марица: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Борислав Караматев, Даниел Спасов (Борислав Никифоров), Николай Павлов, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев). Старши треньор: Стоян Димитров

ОФК Карнобат: Роман Васенев, Стоян Калпаклиев, Диян Лефтеров, (71 - Митко Митев), Ясен Тузаков, Димитър Попов, Йозгюр Садула (59 - Георги Калоянов), Живко Димов, Марин Маринов, Яни Николов (90 - Георги Бинев), Димитър Петров, Петър Колев. Играещ треньор: Георги Калоянов

Съдийски състав за мача: Главен съдия: Стойчо Стоев, помощници Атанас Делчев и Владимир Хубенов. 4-ти съдия: Николай Стоянов. Делегат: Петър Андреев, всички от Кърджали.

Карнобат, стадион: "Градски"