Марица продължава напред, победи и Черноморец Балчик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:30 / 23.11.2008Коментари (0)4019
Марица продължи с добрата си серия, побеждавайки Черноморец Балчик с 2:0 днес. "Жълто-сините" записват седми официален мач без загуба, като през цялата серия имат само едно равенство при гостуването на Волов Шумен. Въпреки победата обаче, "кършиаклии" останаха на 13-ото място в класирането на Източната "Б" група. Те обаче се отдалечиха на 4 точки от Балчик и 5 от Шумен, като явно измежду тези два отбора ще се реши кой ще отпадне във "В" група.

Марица бе по-добрият отбор през целия мач, като в мразовития следобед момчетата на Манол Георгиев победиха без много зор противника си. Гостите явно бяха дошли да пазят 0:0, но плановете им се провалиха още в 6-ата минута. Тогава Васил Стефанов отправи точен шут от пряк свободен удар от 20-ина метра и матира противниковият вратар. Черноморец, напълно безидейни в нападение, не успяха да направят нищо кой знае колко опасно пред вратаря Скорчев.

През второто полувреме картината не се промени особено. След 15 минути игра падна и второто попадение, което окончателно реши мача. Тогава щатният голмайстор на Марица Рангел Абушев разпечата за втори път вратата на гостите от Балчик, оформяйки крайното 2:0. Това е четвърти гол за Абушев в шампионатен мач, като в последните пет срещи, Рони пропусна да се разпише само срещу Волов.

В последния кръг от Източната "Б" група следващата седмица Марица гостува на Несебър край морето. Преди това, в четвъртък Марица ще чака своя противник в турнира за Купата на България, когато е жребият за 1/8 финалите, а двубоите са на 6 декември.

Извънредно: Трус във ФК Марица! Христо Христов напусна съвета на директорите!