Ботев направи 0:0 с Вихрен в корида в Сандански
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:03 / 22.11.2008Коментари (0)7464
Апостол Попов си изпроси червен картон и пропуска "Битката за Пловдив"
Ботев завърши 0:0 при гостуването си на Вихрен в Сандански. Двата отбора изиграха изключително остър двубой, изпъстрен с груби единоборства и оцветен с два червени картона. Под душовете по-рано поеха Шукардиня от домакините и Апостол Попов от Ботев.

Срещата започна с 25 минутно закъснение. Главният арбитър закъсня, като причината за това бе тежка катастрофа, станала на пътя към южния град, която забави рефера. Все пак двубоят започна при тежък терен и непрестанен дъжд.

В първите минути двата отбора се адаптираха към тежките условия и голови опасности пред двете врати липсваха. Първи удар към една от двете врати отправи Тодор Тимонов в 20-та минута. Три минути по-късно домакините стигнаха до попадение, но то бе отменено от реферите. Тази ситуация сякаш се оказа пагубна за феърплея в двубоя и двата отбора се вкопчиха в остра битка, изпъстрена с груби нарушения.

В 26-та минута Шукардиня от домакините получи директен червен картон за удар без топка на Йордан Минев.

Червеният картон в редиците на домакините позволи на „канарчетата" да овладеят играта и по-често да търсят гола. Въпреки численото си предимство на терена „жълто-черните" не съумяха да създадат чисти голови положения. Офанзивните играчи на Ботев се задоволяваха с изстрели от далечно разстояние или изпълнения на преки свободни удари.

Грубите влизания продължиха и през второто полувреме, като и двата отбора си изпросиха по няколко жълти картона. Все пак никой от висящите с 4 официални предупреждения в Ботев не си изкара картон и по този начин да компрометира участието си в пловдивското дерби.

Глупост извърши единствено Апостол Попов. Титулярният защитник във формацията на Костадин Ангелов, изнервен от случващото се на терена и грубата игра на санданчани, удари без топка Марсел Еламе в 87-та минута и също бе изгонен от главния рефер.