Ужасяващ дебют за Минев в национала, само той играе
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:23 / 19.11.2008Коментари (0)7266
© sportni.bg
Йордан Минев(в дясно) направи добър дебют за националния в ужасен мач за България
Националният отбор по футбол на България направи трагичен мач в Белград, губейки с 1:6 от Сърбия. Тимът ни изглеждаше по трагичен начин и шестте допуснати гола бяха най-малкото, с което се прибира в родината, след като Георги Петков спаси две дузпи на противника. През първата част по два гола вкараха Йованович и Саво Милошевич, който направи своя бенефис днес. За нашите се разписа Благой Георгиев от пряк свободен удар.

През втората част картинката не се промени, като сърбите ни набутаха още два гола. В 68-ата минута в игра влезе Йордан Минев и внесе малко свежест отляво, като старши-треньорът Пламен Марков го пусна като ляв бек. Минев се опитваше да пробива остро, но не получаваше никаква подкрепа от съотборниците си. Ще се запомни едно негово центриране, когато намери перфектно Димитър Рангелов, който сам от 5-6 метра би слабо и остави вратаря на сърбите да спаси без проблеми. Малко по-късно пък "канарчето" спаси българите от седми гол, когато в последния момент изби топката в корнер пред крака на Мърджа, който бе готов да разпечата Петков от 7-8 метра.