Спортните новини: Днес (23) | Вчера (24)
Не на дрогата чрез шахмат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:01 / 28.08.2016Коментари (0)2201
©
Завърши третият шахматен турнир по програма Пловдив за младите под надслов "Не на дрогата чрез шахмат". В надпреварата взеха участие 44 шахматисти от България и Сърбия.

Победител 5.5 точки от 7 възможни стана ГМ Милко Попчев, който спечели награда от 300 лева и специално изработена купа и златен медал от студио Артлайн.

Второто място и сребърен медал спечели Иван Колев със същия брой точки, но по-слаби показатели. Бронзовият медал с 5 точки от 7 партии остана за най-добре представилия се представител от Сърбия - Фиде майстор Боривое Тричкович.

Докато в първите две издания на турнира победител неизменно ставаше великотърновският шахматист Даян Нинов, сега купата остана в Пловдив.

Женската награда с 4 точки от 7 партии спечели Стелияна Брезалиева от Ас

©
еновград, а в категория 60+ победител стана Христо Петков с 4,5 точки, също от Асеновград.

Голяма част от децата, взели участие в предишните издания,  бяха ангажирани в наскоро завършилото Европейско първенство за деца в Прага. От играещите на турнира най-голям прогрес показа 11-годишният пловдивчанин Георги Колев, който прибави 55 точки към международния си рейтинг.

Ето и медалистите в отделните категории:

до 8 год : 1-во място Християн Илиев - Плевен, 2-о място Димитър Димитров ШК "Пловдив".

до 14 год: 1-во място Ярослав Докузов - Пловдив, 2-о място Стоян Стоянов - Асеновград и 3-о място Атанас Кулев - Пловдив

до 18 год: 1-во м.Тодор Георгиев ШК ЧесБомб-Пловдив, 2-о място Стелияна Брезалиева - Асеновград и 3-о място Никол Илиева - Плевен.