Ботев вече не е изпадащ след победа над Пирин
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:25 / 15.11.2008Коментари (0)9529
Ботев спечели с 1:0 срещу Пирин и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите. „Канарчетата" изиграха силен двубой, в който създадоха множество положения за гол, но успяха да реализират само едно от тях. Точен в самия край на двубоя бе резервата Ерик Кабу.

„Жълто-черните" започнаха изключително силно двубоя. Още в самото начало възпитаниците на Костадин Ангелов създадоха редица положения за гол. Още в 5-та минута Калоян Караджинов отправи опасен удар по посока на вратата на гостите. Последва силен изстрел на Тодор Тимонов от границата на наказателното поле. В 15-та минута Кръстев бе изведен на удобна позиция, но вратаря на гостите Иваников отрази удара му. След още десет минути игра топката бе центрирана в наказателното поле, но Дормушали Саидходжа се размина с нея. Все пак топката се озова в изскочилият зад Саидходжа Кръстев, но този път изстрела му с глава премина над вратата.

Десетина минути преди почивката Саидходжа бе изведен добре, вратаря на гостите излезе да го пресрещне, притича и защитник на гостите, който успя да избие топката, но от последвалия сблъсък пострада стража на благоевградчани. Вратарят остана да лежи няколко минути докато му се оказваше медицинска помощ.

В началото на второто полувреме, при няколко сблъсъка в наказателното поле „канарчетата" имаха претенции за извършено нарушение срещу тях, но съдията Ахмед Ахмед остана безмълвен.

Цяло второ полувреме „жълто-черните" бяха натикали своите гости в тяхната половина, но натискът им бе ялов, а пиринци се бранеха организирано, до 86-та минута. Апостол Попов след хубава комбинация успя да намери резервата Ерик Кабу, който матира Иваников за 1:0. Нямаше време за реакция от страна на гостите и по този начин трите точки останаха в Пловдив.

Със спечелените точки Ботев се измъкна от зоната на изпадащите. Там тяхното място заеха отборите на Спартак (Вн) и Вихрен.

Срещата от трибуните изгледаха, извадение от групата заради слаби изяви, Локатели и Величко Величков.