Традицията повелява: Локо не губи от Монтана, ако поведе в резултата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:16 / 12.08.2016Коментари (1)2476
Локомотив Пловдив ще преследва днес първата си победа през новия сезон в първенството на Първа професионална лига. Черно-белите излизат срещу Монтана от 19,00 часа на градския стадион в Ловеч.

Традицията повелява "смърфовете" да не губят мач срещу своя съперник, ако успеят да поведат в резултата.

Вижте интересна статистика за сблъсъците между Локо и Монтана, представена от "Тема спорт":

За пръв път Монтана е домакин на Локо Пд на ниво елит на 5 октомври 1994 година. Срещата завършва 1:0 с победен гол на Румен Панайотов (б.а. - сега президент на монтанчани) в 60-ата минута. Първото равенство 0:0 на стадион "Огоста" е регистрирано на 19 октомври 1996 година.

Първата си победа като като гост - 3:2 над Монтана, Локо постига на 17 октомври 2009 година. Головете за черно-белите са дело на Дани Кики и Даксон да Силва - 2, а за монтанчани точен на два пъти е Луис Едуардо.

Винаги, когато са откривали резултата, футболистите на Локомотив са стигали до победа (3 пъти) или равенство (2 пъти).

За Монтана са отсъдени 3 дузпи, като 2 са превърнати 8 голове от Луис Едуардо и Мирослав Антонов, а една е пропусната от Румен Панайотов.

За Локомотив не са отсъждани дузпи при гостуване на Монтана.

През първите полувремена са отбелязани 11 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 9 попадения.

През август двата съперника са играли веднъж при домакинство на Монтана през миналата година, когато воденият от Ферарио Спасов тим бие с 2:0.

Главният съдия Ангел Ангелов е свирил на Монтана 4 срещи за първенство, в които домакините имат една победа и 3 загуби.

На железничарите столичанинът е ръководил 13 двубоя, в които Локомотив има 5 победи, 4 равенства и 4 загуби.