Най-добрият български тенисист Григор Димитров претърпя ново разочароващо поражение още в първия си мач от силен турнир. Този път хасковлията отпадна от надпреварата във Вашингтон след 4:6, 4:6 срещу Даниел Евънс (Великобритания).

Съперникът на Гришо е №82 в света. Българинът бе поставен под №12 в основната схема, а двубоят срещу Евънс бе от втория кръг на турнира, тъй като Димитров почиваше в първия по силата на жребия.

Така следващото участие на Григор Димитров ще е другата седмица, когато започва Мастърса в Торонто.